МА настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры

Мядзведзева
Ларыса Іванаўна

педагагічны стаж - 21 год

кіраўнік МА настаўнікаў беларускай мовы і літаратуры

Узнагароджана граматай Упраўлення адукацыі Маскоўскага раёна г.Мінска (2010, 2017).

Ларыса Іванаўна накіроўвае сваю працу на  павышэнне ўзроўню школьнай адукацыі, на фарміраванне педагагічнага майстэрства.

Сярод навучэнцаў Ларысы Іванаўны- прызёры раённага этапа алімпіяды па беларускай мове і літаратуры, прызёры раённага этапа навукова- практычнай канферэнцыі, пераможцы конкурсу эпісталярнага жанру, прызёры конкурсу па беларускай мове і літаратуры “Буслік”.

Букшынская
Ірына Лявонаўна

педагагічны стаж -35 гадоў

Узнагароджана граматамі  упраўлення адукацыі Маскоўскага раёна г.Мінска(2005), Ганаровай граматай Камітэта па адукацыі Мінгарвыканкама (2007), удзячнасть упраўлення адукацыі Маскоўскага раёна г.Мінска(2014), Ганаровай граматай упраўлення адукацыі (2017).

Ірына Лявонаўна - творчы і працаздольны настаўнік. Сярод навучэнцаў Ірыны Лявонаўны- пераможцы раённых і гарадской алімпіяд, лаўрэаты раённага этапа навукова-практычнай канферэнцыі, прызёры конкурсу па беларускай мове і літаратуры “Буслік”.

Яромка
Наталля Іванаўна

педагагічны стаж -27 гадоў

Узнагароджана Ганаровай граматай упраўлення адукацыi Мiнскага абласнога выканаучага камiтэта (2015), граматай Мiнiстэрства адукацыi (2015), Ганаровай граматай упраўлення адукацыі Маскоўскага раёна г.Мінска (2018), удастоена прэміі Мінгарвыканкама (2018).

Бельская
Наталля Валер'еўна

катэгорыя - другая

педагагічны стаж - 6 гадоў

Быць настаўнікам няпроста, але я аб сваім выбары не шкадую. Вось ужо сёмы год я кожны дзень заходжу ў клас, і мне падабаецца бачыць перад сабой дзіцячыя вочы: вясёлыя і задуменныя, дапытлівыя і строгія, вочы, якія чакаюць новых адкрыццяў.

Мая мэта, як настаўніка беларускай мовы і літаратуры - раскрыць перад вучнямі прывабныя бакі прадмета, настроіць іх на творчасць, прывіць любоў да роднай мовы, літаратуры, зрабіць іх адукаванымі людзьмі.

Маё педагагічнае крэда:
Вучыць з душой, выхоўваць з любоўю.